HDP bilmecesi… Kılıçdaroğlu yanıt verdi

Milli Yol Partisi’ni ziyaret eden Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün BTP’ye de bir ziyaret gerçekleştirecek. Kılıçdardoğlu’nun ertelenen HDP ziyareti için ise yeni bir tarih verilmedi.

Milli Yol Partisi ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu’na Cumartesi günü yapılması planlanan ancak ertelenen kritik HDP ziyareti ile ilgili de soru soruldu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ile bir araya geldi. Görüşmeye CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Ali Öztunç ile Milli Yol Partisi Genel Sekreteri Haşim Yaşar ile Genel Başkan Yardımcıları Ali Saraçoğlu ve Mukaddes Demirci katıldı.

BTP ZİYARETİ 15.00’TE

Kılıçdaroğlu, saat 15.00’te de Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş ile bir araya gelecek.

HDP ZİYARETİ İÇİN YENİ TARİH VERİLMEDİ

HDP’den yapılan açıklama ile Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bu cumartesi yapılması planlanan görüşmenin ileri bir tarihe ertelendiği duyurulmuştu. Ancak Millet İttifakı ve HDP arasında gerçekleşecek kritik görüşme için yeni bir tarih verilmemişti.

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada 18 Mart Cumartesi günü HDP Genel Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin, “Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimize ziyareti program yoğunluğundan dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir” denilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir