İşte Titan denizaltısından son anda kurtulan çocuğun hikayesi!

Son günlerde MailOnline tarafından yayınlanan rapora göre, bir Las Vegas finansörü, güvenlik kaygıları nedeniyle, Titan’ın kaderine bırakılan yolculuğa düşük fiyatlı koltukları reddetti. Finansör Jay Bloom, OceanGate CEO’su Stockton Rush ile paylaştığı metin mesajlarını açıkladı. Bu mesajlarda, kendisi ve oğluna her biri için 150.000 dolarlık bir ‘son dakika fiyatı’ teklif edildiği belirtildi, bu da standart 250.000 dolarlık ücretten bir indirimdi.

Demokrat bir destekçi olan ve Joe Biden ile çektirdiği fotoğrafları bulunan Bloom, Rush’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü ifade etti ve Shahzada Dawood ile 19 yaşındaki oğlu Suleman’ın, Fransız Donanması’nın eski askeri Paul-Henri Nargeolet ve İngiliz milyarder Hamish Harding’in yerlerini alarak hayatlarını kaybettiklerine dair duyduğu acıyı paylaştı.

Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda Bloom, “Güvenlik endişelerimi dile getirdim ve Stockton bana şunu söyledi: “Elbette bir risk var, ancak bu, helikopterle uçmaktan ya da hatta dalış yapmaktan çok daha güvenli.” “Kesinlikle yolda yürümekten daha güvenli olduğuna inanmıştı. Eminim inandığı şey buydu. Ancak, büyük bir yanılgı içindeydi.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx