Spotify’da Evcil Hayvanınıza Özel Çalma Listesi Oluşturabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Müzik dinlemek hepimizin hayatının bir parçası desek yeridir. Yolda yürürken, toplu taşımada yolculuk ederken, araba sürerken yani kısaca her anımızda bize eşlik eden bir terapi bu. Kendimiz için sık sık dinlemeyi sevdiğimiz şarkılardan çalma listeleri oluşturuyoruz. Peki Spotify’ın bunu evcil hayvanlar için de yaptığını biliyor muydunuz? Patili ya da gagalı dostlarına playlist oluşturmak isteyenler koşun!

Hepimizin en çok kullandığı mobil aplikasyonlardan bir tanesi de Spotify.

Özellikle ‘ben müziksiz yaşayamam’ diyenlerin hayatını kolaylaştıran Spotify, abonelik sistemiyle çalışan bir servis bildiğiniz gibi. Fakat verdiğiniz paranın karşılığını sizin için oluşturduğu pek çok özellik ve hizmetle karşılıyor da.

Bunlardan bir tanesi de pek çoğunuzun bilmediği “Spotify for Pets” hizmeti!

Kendine ait ilginç bir algoritmaya sahip olan Spotify aslında bu özelliği 2020 yılında hizmete sundu. Fakat pek çok kullanıcı bu durumdan habersiz. Bu özellik ile evcil hayvanınız için bir çalma listesi hazırlamanız mümkün!

Öncelikli olarak tabii ki bir Spotify hesabına sahip olmanız gerekli.

Spotify hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapmış olmanız da gerekiyor. Daha sonrasında Spotify’ın evcil hayvanlar için oluşturduğu siteye giriş yapmalısınız.

Hayatınıza neşe katan patili ya da gagalı dostunuzu seçin!

Linke giriş yaptıktan sonra karşınıza kedi, köpek, hamster, kuş ve iguana seçenekleri çıkacak. Maalesef ekledikleri evcil hayvan seçenekleri yalnızca bunlarla sınırlı. Siz de kendi dostunuzu buradan seçip devam edeceksiniz.

Bu playlisti hazırlarken önemli olan evcil hayvanınızın özellikleri!

Sizden evcil hayvanınızın ne kadar sakin, enerjik, utangaç, arkadaş canlısı, kayıtsız ya da meraklı olduğuna dair seçimler yapmanızı istiyor.

Ve en son da çalma listenizin hazırlanması için minnoşun adını girmelisiniz!

Son aşamada adını da girdikten sonra birkaç saniye sizi bekletiyor ve tadaa! Çalma listeniz artık hazır. Listeyi oluşturmanızın ardından Spotify’da direkt kendi çalma listeleriniz arasında yerini alıyor. Dilerseniz sonunda çıkan görseli de değiştirerek, kendi evcil hayvanınızın fotoğrafını çalma listesine ekleyebiliyorsunuz.

İşte evcil hayvanınız için playlist hazırlamak bu kadar basit!

Şunu söylemiş olalım, listede yer alan şarkılar genellikle sizin kendi hesabınızda sıklıkla dinlediğiniz şarkılar arasından oluşturuluyor. Yani sizin için pek sürpriz olmasa da, oluşan şarkılar arasında evcil hayvanlarınızı ve sizi mutlu edecek pek çok seçenek olacak.

Spotify for Pets: Spotify Evcil Hayvan Playlist Oluşturma Linki

SPOTIFY FOR PETS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir