Türkiye yasta… Özkan Uğur’a veda… Cenazemiz var

Müzisyen ve oyuncu Özkan Uğur, uzun süredir lenf kanseriyle mücadele ediyordu. Uğur, cumartesi günü Üsküdar’daki özel bir hastanede hayatını kaybetti. Özkan Uğur, bugün saat 11.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanıyor. Taksim Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan törene Uğur’un ailesi, sanatçı dostları ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katılıyor.

CENAZE TÖRENİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy törende konuşma yaptı. Ersoy, “Böyle değerli sanatçıların yerini doldurmak çok güç oluyor. Ailesinin, sanatçı dostlarının, hepimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Ersoy, tören öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Çok önemli bir sanatçımıza veda ettiğimiz bir gün. Özkan Uğur sanatçı unvanını layıkıyla taşıyabilen çok önemli bir sanatçımızdı.” dedi.

Uğur gibi sanatçılara veda etmenin zor olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, şunları kaydetti:

“Hem müziğin efsanesi hem de ekranların, sinema perdesinin en doğal karakterlerinden biriydi. Geçmişte, günümüzde ve gelecekte de sanatçılarımıza örnek olacak çok değerli bir yetenekti. Böyle değerli sanatçıların yerini doldurmak maalesef çok güç oluyor. Başta değerli ailesi olmak üzere tüm sanatçılarımıza, yakın dostlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.”

Törene İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

Sanatçılardan Zafer Alagöz, Uraz Kaygılaroğlu katıldı.

Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan Uğur ile oğlu Alişan Uğur, “İlk defa 13 yıl önce lenfoma tanısı konulan ve tedavisi başarılı bir şekilde yapılan Özkan’ımızın maalesef lenfoma hastalığı tekrarladığı için bir süredir hastanede tedavi edilmekteydi. Yaklaşık 1.5 aydır yoğun bakım ünitesinde takip ve tedavi edilen Özkan’ımızın uygulanan tedaviler sonucu lenfoma hastalığı gerilemeye başlamıştı ve umutla güzel haberleri bekliyorduk ama takiplerinde akciğerinde oluşan farklı problemler nedeniyle maalesef vücudu tedavilere yeterli yanıt oluşturamamaya başladı ve çok üzülerek bildiriyoruz ki yaşam savaşı bugün sonlandı. Hepimizin başı sağ olsun” diyerek, yaşadıkları üzüntüyü ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx