Uzman: Binance Bu Tarihte Altcoinleri Pump’layabilir!

Kripto uzmanı Ivan Lijeqvist, Binance’in bu Temmuz ayında altcoin piyasasında bir pompayı tetikleyeceğini söylüyor. Uzmana göre, Binance Launchpad, heyecan yaratacak ve birkaç altcoin arasında bir fiyat artışını tetikleyecek. ARKM, bu dönemde Binance Launchpad’de piyasaya sürülecek birkaç projeden biri.

Kripto uzmanı: Binance Temmuz’da bu altcoin’leri pompalayacak!

Blockchain ve kripto para uzmanı Ivan Lijeqvist’e göre, Binance bu Temmuz ayında altcoin piyasasında bir pompayı tetikleyecek hamleler yapacak. Yakın zamanda YouTube’a yüklenen bir videoda Lijeqvist, altcoin pompasını tetikleyecek hamleleri ele alıyor. Uzman, bunlardan biri olarak Binance Launchpad’de yeni başlatılan ARKM token satışından bahsediyor.

Lijeqvist’e göre, CoinmarketCap’teki en iyi kripto para birimlerine bakıldığında, işlem fiyatında yaklaşık %6 değer kazanan BNB dışında nispeten önemsiz bir hareket var. BNB’nin yükselişi, ARKM token satışının başlatılmasına ilişkin Binance duyurusunu takip etti. Lijeqvist, Binance Launchpad’in geri dönüşünün birçok altcoin’de fiyat artışını tetikleyecek önemli bir heyecan yaratacağını vurguluyor. Ona göre, altcoin piyasasının iyi performans göstermesi için yalnızca bazı yeni projelere ihtiyacı var. Ayrıca, bunun bir boğa koşusundan önce gelen olağan model olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda Lijeqvist şunları söylüyor:

Birkaç proje başlamadan, son derece iyi performans göstermeden ve yatırımcılarını zengin etmeden bir boğa piyasası başlatamazsınız.

Altcoin sezonunu tetiklemek için ne gerekiyor?

Lijeqvist analizinde, Compound’un (COMP) bir altcoin sezonunu tetiklemek için etkileyici bir performans sergilediği 2020 DeFi yazına atıf yapıyor. Ona göre, yeni projeler başlatma heyecanı, altcoin sezonunun başlaması için bir ön koşul. Bu doğrultuda, Binance’in tam olarak yaptığı da bu. Lijeqvist ayrıca, altcoin sezonunu tetikleyen yeni projelerin büyük olması gerekmediğini belirtiyor. Sadece diğer lansmanları tetiklemeleri ve sektörün piyasanın yükselmesi için ihtiyaç duyduğu gerekli entropiyi üretmeleri gerekiyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ARKM kripto Twitter’da eleştirilere maruz kaldı. Ancak Lijeqvist bunun genel şemada çok önemli olmadığını ileri sürüyor. Ona göre, en önemli faktör lansmanın getireceği tetikleyici etki olmaya devam ediyor. Binance’in Launchpad’inde birden fazla proje yayınlayarak önemli bir rol oynayacağını iddia ediyor.

Basın zamanında kripto piyasasına bir durgunluk hakim. Lider kripto Bitcoin (BTC), 30 bin doların üzerine kalmayı başarsa da yukarı yönlü bir ivme kazanamıyor. Çoğu altcoin projesi de benzer performans sergiliyor. Lijeqvist’in öngördüğü pompayı göreceğimiz ise belirsiz. Bu sis bulutunun içinde neyle karşılaşacağımızı bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx