AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar

Çelik’in açıklamalarından satır başları:

Bütün vatandaşlarımızı 7 Ekim’de kongremize davet ediyoruz. 

Dün son derece vahim bir gelişme yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir skandala imza atıldı. Kılıçdaroğlu, Gazi Meclis’e “Gazi” demeyeceğini söyledi. Gelinen nokta çok vahimdir ve Kılıçdaroğlu için bile çok acıdır. Bu Meclis iki kez gazi olmuştur. 

Dünyadaki bütün meclisler bir kurtuluş savaşı sonrası kurulmuştur. Başka meclisler verilen savaşların sonunda kurulurken Gazi Meclis savaşa komutanlık ederek gazi olmuştur. Dünyada böyle başka bir meclis yoktur. 15 Temmuz günü hain darbe girişimi karşısında bombalanmıştır. Bu Meclis o darbecilere karşı direnen bir Meclis’tir. Gazi unvanını nasıl hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. 

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: HADDİNE DÜŞMEZ!

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu ifadesini, bu hakaretini şiddetle kınıyoruz. Bu Türkiye’ye saldıranların bile aklından geçmeyen bir ifadedir. TBMM’nin meşruiyetini tartışanlar kimdir darbecilerdir. Yakın zamanda yine birileri çıkmıştı ve yasaların arkasında kim var demişti. Bu Yassıada zihniyetidir. 

Meclisin meşruiyetini tartışmak kimsenin haddine düşmez. Kılıçdaroğlu’nun bu şekilde konuşması bizim darbecilerin dilinden çok iyi tanıdığımız bir dil. Biz Atatürk’ün kurduğu partiyiz diyenler o parti olmadıklarını göstermektedir. 

Atatürk’ün hatırına CHP’ye oy veren değerli vatandaşlarımızın bütün duygularını çiğnedi.

Sayın Kılıçdaroğlu terör örgütü kendisine destek verirken sustu ama bugün Gazi Meclis’e saldırıyor. Kılıçdaroğlu terör örgütüne söyleyemediği sözleri Gazi Meclisimize söylüyor. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir