CANLI | CHP PM sona erdi: Yeni adaylar açıklanıyor

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclisi toplantısının ardından basın açıklaması yapıyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dün (10 Ocak) öğlen saatlerinde yeni il ve ilçenin belediye başkan adaylarını belirlemek üzere toplandı. Yaklaşık 6 saat süren toplantıda 6’sı büyükşehir olmak üzere 200 dolayında il ve ilçe için belediye başkan adayları belirlendi.

MYK ardından yapılan PM toplantısı ise 20.15’te başladı. Parti Sözcüsü Deniz Yücel, kritik PM toplantısının ardından basın açıklaması yapıyor.

Yücel’in açıklamasından satır başları şöyle:

Bugün Parti Meclisi toplantımızda belirlediğimiz adaylarımızı sizlere açıklayacağız. Bugün 242 seçim çevresinde belediye başkan adaylarımızı belirledik. 6’sı büyükşehir belediye, 15 il belediyesi, 189 ilçe belediyesi ve 33 belde belediyesini belirledik. Bugün belirlediğimiz belediye başkan adaylarımızın 23’ü kadın. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar olarak belirlenmiştir. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olarak karar altına alınmıştır. Eskişehir’de sayın Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’e büyük hizmetler verdi. Bugün PM’de aldığımız kararla bu görevi sayın Ayşe Ünlüce’ye devrediyor olduğunu ve Eskişehir adayımız olduğunu açıklıyorum. 

Hatay Belediye Başkan adayımız mevcut başkanımız Lütfü Savaş olarak belirlenmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayımız kadın arkadaşımız, Candan Yüceer olarak belirlenmiştir. Afyon Belediye Başkan adayımız, Afyon milletvekilimiz Burcu Köksal olarak belirlenmiştir. Artvin Belediye Başkan adayımız Bigehan Erdem, Bilecik adayımız Melek Mızrak Subaşı, Çankırı İlhan Tekin, Giresun adayımız Fuat Köse, Kırklareli adaymız Mehmet S,yam Köseoğlu olarak PM’de adaylaşmışlardır.” 

 

TIKLAYIN – CHP PM’de gergin toplantı: Ufuk Çakır, Ali Mahir Başarır’a bağırarak salondan çıktı

TIKLAYIN – CHP PM’den onay çıktı: Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut adaylığı kesinleşti

Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut adaylığı kesinleşti

CHP’nin Ankara’nın Etimesgut ilçesinden tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nu aday göstermek istemesi parti içerisinde krize neden olurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da Beşikçioğlu’na itirazı üzerine CHP Yavaş’ı ikna trafiğine başladı. Ancak MYK’dan sonra PM’den de Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut adaylığına onay geldiği öğrenildi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Mansur Yavaş’ın itirazı ile ilgili, “Mansur Bey’in hoşuna gitmişti, halen de hoşuna gideceğini düşünüyorum” demişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir