İletişim Başkanlığı’ndan Mehmet Şimşek açıklaması: Amaç piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmak

Ekonomi gazetecisi Barış Soydan‘ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e faiz artırımı konusunda uyarı yaptığı iddiası üzerine  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ekonomide somut bir değişme olmadığı için Mehmet Şimşek’i uyardığı” yönündeki iddianın doğru olmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında bazı sosyal medya platformlarında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

“Kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan, spekülatif haberlere itibar etmeyin”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek’e bir uyarı iletti” iddiasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ilgili tüm kurumlar, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan, spekülatif haberlere itibar etmeyiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir