Nijerya First Ladys’inden Meghan Markle’a ‘çıplaklık’ eleştirisi


Nijerya’nın First Lady’si Oluremi Tinubu, çift ülkeden ayrıldıktan sonra katıldığı bir etkinlikte isim vermeden Meghan Markle’ın kıyafetlerini eleştirdi. New York Post’un haberine göre, Tinubu, “yılın moda olayı” olarak nitelendirilen Met Gala etkinliğini eleştirerek, “Çocuklarımızı kurtarmak zorundayız. Nasıl giyindiklerini görüyoruz. Biz Met Gala yapmıyoruz. Çıplaklık her yerde ve erkekler iyi giyinmiş vaziyette. Onlara kültürümüzde çıplaklığı kabul etmediğimizi söyleyin. Bu güzel değil, hiç güzel değil” ifadelerini kullandı.

Meghan Markle, daha önce DNA testi sonucunda yüzde 43 Nijeryalı olduğunu açıklamıştı. First Lady Tinubu, sözlerine “Meghan neden Afrika’yı aramak için buraya kadar geldi? Bunu unutmamalıyız. Biz kim olduğumuzu biliyoruz. Kim olduğunuzu kaybetmeyin” diye devam etti. İsim vermese de, Tinubu’nun bu sözlerinin kısa bir süre önce ülkeyi ziyaret eden Meghan Markle’ı hedef aldığı iddia edildi.

NE OLMUŞTU

Prens Harry ve Meghan Markle, uluslararası bir spor etkinliği olan Invictus Oyunları’nı tanıtmak için Nijerya’yı ziyaret etti. Uzmanlar, Markle’ın kıyafet seçimlerinin “daha gösterişsiz” olması gerektiğini savunarak eleştirilerde bulundu.

Bir moda uzmanı, Markle’ın “çok fazla tenini gösterdiğini” ve gezi Buckingham Sarayı tarafından organize edilmiş olsaydı muhtemelen farklı giyineceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir