Redmi A3’ün tasarımı ve fiyatı sızdırıldı

Xiaomi, Hindistan’da giriş seviyesi bir akıllı telefon olan Redmi A3‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre, Redmi A3’ün temel modeli 7.000 rupinin (85$) altında bir fiyatla satışa sunulacak ve daha üst bir modelin ise 9.000 rupinin (110$) altında olması bekleniyor.

Redmi A3’ün tasarımı ve özellikleri daha önce sızdırılmıştı ve yakın zamanda yapılan bir raporda cihazın parlak, cam benzeri bir arka yüzeye sahip olduğunu gösteren canlı bir görüntüsü paylaşıldı. Cihazın üstte ve yanlarda ince çerçevelerle birlikte su damlası tarzında bir çentikle geleceği öngörülüyor. Üç renk seçeneğiyle; Yeşil, Mavi ve Siyah olarak sunulması beklenen telefonun arka kısmında çift kameralı ve LED flaşlı dairesel bir kamera modülünün bulunması planlanıyor.

Redmi A3’ün tasarımı ve fiyatı sızdırıldı

Cihazın ekranının 6.71 inç büyüklüğünde olması ve LCD teknolojisi kullanarak 90Hz yenileme hızı ve 400 nit zirve parlaklığı sunması bekleniyor. Sızdırılan perakende paketleme görüntüleri, 4GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip daha üst bir modeli işaret ediyor. Redmi A3’ün beklenen diğer özellikleri arasında bir MediaTek yonga seti, AI lensi ile birlikte 13MP ana kamera, 8MP ön kamera, 10W şarj destekli 5.000mAh batarya ve işletim sistemi olarak Android 13 Go Edition yer alıyor.

Xiaomi, bu detayları henüz resmi olarak doğrulamadı. Xiaomi’den daha fazla bilgi bekleniyor ve yeni gelişmeler oldukça paylaşılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir